Firmamız 1988 yılında "Yılmaz Torna" adıyla Ali İhsan YILMAZ tarafından Tuzla'da kurulmuştur.Yüksek hizmet kalitesiyle alanında emin adımlarla yürüyerek uzun yıllar denizcilik sektörüne hizmet vermiştir. 2004 yılında "Yılmaz Denizcilik Nakliyat ve Gemi Sanayi Ticaret Limited Şirketi" adıyla şirketleşmiş olup kazandığı tecrübeyi ve sağladığı güveni uluslar arası sertifikalarla taçlandırmıştır.Yine bu çalışmaların sonucu olarak 2005 yılında "Independent European Certification" tarafından ISO 9001:2000 kaliteli yönetim sertifikası almıştır.

Bunun yanı sıra üretimini yapmış olduğu ürünlerine çeşitli klas kuruluşları tarafından "Tip Onay Sertifikaları" (Type Approval Certificate) alarak üretimlerinin uluslar arası kurallara bağlı olarak ve gereken kalitede yapmış olduğunu bir kez daha sektöre duyurmuştur.

Değişen/gelişen koşullara ve yeni çıkan uluslararası kurallara bağlı olarak bizde ürünlerimizin standartlarını gün geçtikçe arttırıp beklenenden hep bir adım önde olmaya çalışmaktayız.Hep bu düşünceyle gelişen ve uzun yıllara dayanan dostluklarımıza yenilerinide katıp nicesinde de sizlerle çalışmak arzusundayız…